Міські лідери з 40 країн зберуться в Косово, щоб стерти проблему масивних відходів.

Громадянський міжнародний екологічний руху "Зробимо!" проведе конференцію 6-ого – 9ого лютого в Пріштіні, Косово для вирішення проблеми незаконних відходів спільно з представниками з більш ніж 40 країн світу.

Рух, який виріс всього за 5 років з масштабів дії однієї країни в рух глобальної мережі в 110 різних країнах, стрімке зростання  спостерігається за рахунок спільних дій Всесвітнього Прибирання 2012 та Всесвітньої прибирання 2013. З окремих дій по очищенню організованих членів спілки по всьому світу, число добровольців зросло з 50 000 жителів Естонії до 9 мільйонів добровольців з усього світу протягом 5 років.

У 2013 році більше 2,4 мільйона осіб взяв справу в свої руки і брали участь в очищувальних заходах, щоб позбутися від незаконного сміття всюди на узбіччях доріг, природи, міськихї районів і т.д.

Щорічна конференція Чистий Всесвіт проходить за межами Естонії, Батьківщини руху Зробимо! в перший раз. Команди Зробимо! з усього світу збираються раз на рік на цій конференції, щоб поділитися досвідом, представити свої приклади успішної роботи, знайти нову мотивацію і слухати новаторів в міськійобласті та області навколишнього середовища. У ході семінарів обговорюються рішення для різних проблем, пов’язаних з відходами та створюються нові амбіційні плани.

“Дії людства – це мрії. Мрія про чисту планету є великою. Можливо, занадто великою, щоб її сприймали серйозно, поки немає багатьох, хто розділяє її. У часи рекордних рівнів СО2 в атмосфері і масових знищень екосистем, потрібна мужність, щоб мрії про повністю чисте і зелене середовище,” сказав пан Райнер Нолвак, ініціатор Руху Зробимо! і його головний мотиватор Зробимо! Всесвітньоє прибирання 2014.

“Знадобиться ще більше, щоб планувати і виконувати, і насправді отримати назад – це можна зробити тільки разом. Як залучити критичну масу у вашій країні, як змінити мислення людей – ось навіщо проводиться конференція в Косово”, додав Нолвак.

“Косово не брало участі в жодних міжнародних процесах прийняття рішень, що стосуються навколишнього середовища. Нарешті дебати і більш структурована робота  почалася з питань навколишнього середовища, яке не було осноною темою раніше. Ми бачимо, що вся громадянська сцена активізується завдяки діям “Давайте зробимо це!”. Люди відчули, що зміни можуть бути зроблені, і це підняло нові ініціативи. Природно, що також  ми хочемо сприяти нашій країні,” прокоментував пан Луан Хасанай, координатор Зробимо! Косово.

“Зробимо!” – це найбільший громадський рух в Косово і минулого року 132 000 добровольців прийшло навести лад та позбутися нелегальною сміття з вулиць та природи.

Рух Зробимо! проводиться за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії від співробітництва в цілях розвитку та гуманітарної допомоги фонду, Skype, Carlson Rezidor Hotel Group, QlikView, Tallink Group, DHL Естонії, PricewaterhouseCoopers, Estonian Air, Meedius Естонії та EuroPark Естонії. Конференція проводиться за підтримки організації Групи Об’єднаних Країн – UNKT, Посольства Королівства Норвегії в Пріштіні, Міністерства закордонних справ Косово, Міністерства навколишнього середовища та територіального простору Косово, Hotel Sirius і TV21.

Фотографії та ілюстративні матеріали доступні для засобів масової інформації на Let’s Do It! World Cleanup Mediabank. Програму конференції можна побачити тут: www.letsdoitkosova.org

Більш докладна інформація:

Meelika Hirmo

Let’s Do It! World Cleanup 2014

Head of Public Relations & Communication

Phone: +372 5041258

E-mail: [email protected]

Homepage: https://www.letsdoitworld.org

Facebook: http://www.facebook.com/letsdoitworld

Twitter: http://www.twitter.com/letsdoitworld

Youtube: http://www.youtube.com/user/Letsdoitworld