40 riigi Teeme Ära aktivistid kogunevad Kosovos

Teeme Ära Maailmakoristuse aktivistid kogunesid täna Kosovo pealinna Prištinasse Puhta Maailma Konverentsile, et leida lahendusi maailmas üha kasvavale prügriprobleemile.

Esmaskordselt Eestist väljaspool toimuv rahvusvaheline konverents kestab 9. veebruarini ning on riigis saanud tohutu tähelepanu osaliseks.

“Kosovo on maailma noorim riik ning seetõttu on taolise rahvusvahelise konverentsi toimumine teatud määral diplomaatiline tippsündmus. Kohalike korraldajate sõnul ei olegi nii suurt ja olulist rahvusvahelist keskkonnateemalist üritust siin toimunud ja ka riigi esimese VISA pälvis meie egiptlasest osaleja,” kommenteeris Teeme Ära Maailmakoristuse piirkondlike koordinaatorite juht Kadi Kenk.

Kenk selgitas, et kuna Kosovol VISA süsteem loodi alles hiljuti, ei ole taolise hulga väliskülaliste vastuvõtmine Kosovo riigile, millel ei ole veel piisavalt saatkondi ega konsulaate, lihtne ülesanne.

“Neist takistustest hoolimata valisime Kosovo konverentsipaigaks, sest nad suutsid oma suurt teotahet ja motivatsiooni veenvalt põhjendada. Lisaks korraldasid nad eelmisel aastal 132 000 vabatahtlikuga koristuspäeva. Eestist siia niiöelda imporditud Teeme Ära on muutunud kodanikuliikumise lipulaevaks ja me pidasime oluliseks tulla kuhugi, kus me saame kohalikku kogukonda positiivselt mõjutada,” lisas Kenk.

Puhta Maailma Konverentsi eesmärk on kord aastas tuua kokku ülemaailmse liikumise esindajad selleks, et jagada kogemusi, leppida kokku edasistes tegevustes ning suurendada Teeme Ära võrgustiku riikide võimekust ebaseadusliku prügi probleemi lahendamisel. Ühtlasi on suur roll alati ka “nullprügi” (inglise keeles Zero Waste) põhimõtete tutvustamisel, et peatada massiline prügi tekkimine ja tutvustada jäätmevaba ühiskonnamudeli võimalusi.

Eestist alguse saanud Teeme Ära liikumine on tänaseks jõudnud 110 riiki ning haaranud oma tegevustesse 9 miljonit inimest.

Maailmakoristuse rahvusvahelist elluviimist toetavad Tallink, Skype, DHL Eesti, Carlson Rezidor Hotel Group, PricewaterhouseCoopers ning Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest. Eesti vabatahtlike tööd toetavad EuroPark, Radisson Blu Hotel Olümpia, Estonian Air, Infovara, HansaRama, Meedius Eesti, EMT, Elion ja Papyrus. Kosovos asetleidvat konverensti toetab Kosovo riik, Hotel Sirius, TV21, Norra Kuninglik Saatkond Kosovos ja United Country Team – UNKT.

NB! Ajakirjanikud saavad illustreerivat fotomaterjali rahvusvahelistest koristusaktsioonidest ning Puhta Maailma Konverentsist Teeme Ära Maailmakoristuse meediapangast: mediabank.letsdoitworld.org

Lisainfo:

Meelika Hirmo

Teeme Ära Sihtasutus
Let’s Do It! World Cleanup 2014

Avalike suhete juht

Tel: +372 5041258

E-mail: [email protected]

Koduleht: https://www.letsdoitworld.org

Facebook: http://www.facebook.com/letsdoitworld

Twitter: http://www.twitter.com/letsdoitworld

Youtube: http://www.youtube.com/user/Letsdoitworld